Mecz siatkówki - instruckja gry

1. Aby przejść do planszy rozgrywania meczu należy wybrać 2 drużyny oraz opcję gry.

2. Wybór opcji "obserwator" oznacza, że na planszy można ingerować w skład, ustawienie oraz taktykę obu drużyn po odznaczeniu znaczka znajdującego się obok nazwiska trenera danej drużyny.

3. Wybór opcji "trener" przekierowuje do ustawień, w których nie można ingerować w skład, ustawienie oraz taktykę przeciwnika. Można natomiast włączać i wyłączać funkcję trenera swojej drużyny.

4. W opcji "trener", gdy znaczek przy nazwisku trenera jest odznaczony, automatyczny trener nie wykonuje żadnych działań, wszyskie ruchy wykonuje gracz.

5. Przed rozpoczęciem każdego seta można dokonywać zmian w ustawieniu. Przyciskiem z oznaczeniem strzałki rotacji w prawą stronę można przesuwać startowe ustawienie zespołu. Zmian w składzie dokonuje się poprzez najpierw kliknięcie na nazwisko zawodnika rezerowego, następnie kliknięcie na nazwisko zawodnika zmienianego. Będzie do zasygnalizowane pojawiającymi się numerami zawodników. Zatwierdzenie zmiany następują poprzez naciśniecie przycisku "Zmiana".

6. W trakcie meczu zmian dokonuje się podobnie, z tym, że obowiązują tutaj limity 6 zmian na set. Zawodnik może tylko raz zejść i raz wejść w trakcie seta wymieniając się w parze tylko z jednym konkretnym zawodnikiem rezerwowym.

7. W górnym rogu po stronie swojej drużyny dostępna jest opcja wyboru taktywki zagrywki na danego zawodnika przyjmującego przeciwnej drużyny.

8. Istnieje możliwość rozgrywania kolejnych akcji meczu w 2 trybach: automatycznym i ręcznym. Można ich używać dowolnie, naprzemiennie. Automatyczne wykonywanie akcji następuje poprzez naciśniecie przycisku "Start". Zatrzymanie poprzez naciśnięcie przycisku "Stop". Pojedyńczą akcję lub przejście po akcji wykonuję się przyciskiem "Jedna Akcja".

9. Również po zakończonym secie do trybu "Zmiany w ustawieniu" przechodzi się poprzez kliknięcie przycisku "Start" lub "Jednak Akcja".

10. Istnieje możliwość regulacji tempem rozgrywania akcji poprzez użycie suwaka poniżej tablicy wyników. Przesuwanie w lewą stronę powoduje przyspieszenie tempa, przesuwanie w prawo to zwolnienie tempa - zwiększenie odstępów czasowych pomiedzy kolejnymi zdarzeniami.



Powrót
Autor: Wiktor Stącel, wiktor.stacel@hotmail.com © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.